Мета – Засвоєння понять операційної технології виконання механізованої роботи машинно-тракторного агрегату. Створення у студентів системи знань про техніко-економічні показники роботи агрегатів та методи ефективного їх використання.
Завдання. Навчальна дисципліна „Механізація, електрифікація та автоматизація сільськогосподарського виробництва” є основою для вивчення таких дисциплін, як сільськогосподарська меліорація і лісомеліорація, технологія зберігання та переробки продукції рослинництва, маркетинг сільськогосподарського виробництва, організація виробництва та інше.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
- технологічне налагодження та кінематику агрегатів, основи проектування механізованих інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур; методів розрахунку та обґрунтування оптимального складу машинно-тракторного парку (МТП) для заданої культури тощо;
вміти:
- формування навиків у формуванні комплексів машин під сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур;
- комплектувати машинно-тракторні агрегати, раціонально їх використовувати та визначати контроль якості роботи.
Інтегральна компетентність – Здатність розв`язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі агропромислового виробництва та у процесі навчання, самостійного постійного підвищення кваліфікації, що передбачає застосування визначених теорій та методів відповідної науки і характеризується певною невизначеністю умов.
Загальні компетентності (ЗК)
1.Знання та розуміння предметної області та розуміння професії.
2.Застосовувати знання в практичних ситуаціях.
3.Прагнення до збереження навколишнього середовища.
4.Вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
5.Здійснення безпечної діяльності.
Фахові компетентності спеціальності (ФК)
1.Здатність використовувати напрямки розвитку науково-технічного прогресу; здатність до методико практичного розрахунку основних параметрів машин і обладнання.
2. Здатність виконувати технічне обслуговування, діагностування несправностей с.-г. техніки.
3.Здатність вибирати і використовувати механізовані технології виробництва; формувати машино-тракторні агрегати для проведення технологічних операцій в аграрному виробництві.
4.Здатність організовувати діяльність; вибирати типові методи і способи виконання професійних завдань, оцінювати їх ефективність і якість.
Предметом вивчення є механізація лісогосподарських робіт.
Мета – забезпечення майбутніх спеціалістів теоретичними знаннями та практичними навичками в галузі механізації, електрифікації та автоматизації технологічних процесів лісогосподарського виробництва.
Завдання навчальної дисципліни зводиться до оволодіння ефективного використання машинно-тракторного агрегату при виконанні механізованих робіт у садово-парковому господарстві.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
- будови тракторів і автомобілів, принципу роботи їх механізмів і систем;
- будови базових моделей лісогосподарських машин, їх робочих процесів, будови робочих органів машин, технологічних регулювань та ін.;
вміти:
- комплектувати машинно-тракторні агрегати, раціонально їх використовувати та визначати контроль якості роботи.
Інтегральна компетентність – здатність розв`язувати складні спеціалізовані задачи та практичні проблеми у галузі лісового і мисливського господарства або у процесі навчання, що передбачає застосування певних теорій та методів лісівничої науки і характеризується комплексністю та відповідністю природних зональних умов.
Загальні компетентності (ЗК)
1.знання та розуміння предметної області та розуміння професії.
2.застосовувати знання в практичних ситуаціях.
3.вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
4.прагнення до збереження навколишнього середовища.
5.здійснення безпечної діяльності.
Фахові компетентності (ФК)
1.здатність застосовувати знання і уміння лісівничої науки й практичний досвід ведення лісового господарства.
2.здатність вибрати типове обладнання та інструменти для вирішення сформульованого завдання, а також оцінити економічну ефективність його виконання.
3.формувати машинно-тракторні агрегати для проведення обробітку грунту в теплицях, розсадниках, на лісокультурних площах на основі технічних даних грунтообробних машин та механізмів.