Мета практики: Сприяти поглибленню вивчення та засвоєння набутих знань з технології кормовиробництва та технології виробництва продукції тваринництва.
Завдання практики : ознайомитися безпосередньо на виробництві з основними технологічними процесами при заготівлі кормів і виробництві різних видів продукції тваринництва.
Методика проведення навчальної практики: відвідання науково-дослідного господарства „Кутузівка” та науково-виробничого центру ХЗВА - ознайомлення з основними наявними в ньому технологіями виробництва продукції тваринництва:
- при безприв’язному утриманні сільськогосподарських тварин
- ознайомлення з технологією виробництва молока при прив’язному утриманні та технологією утримання та розведення кіз, овець, свиней, коней
- ознайомлення з технологією виробництва м’яса бройлерів та відвідування акваріумів і музею диких предків свійських тварин.
Екскурсія до провідних тваринницьких ферм області.
Зміст навчальної практики.
1-день /6 годин/
Ознайомитися з основними виробничими показниками науково-дослідних господарств „Кутузівка”. Ознайомлення на місцевості з територією вибраної для забудови молочного комплексу, основними допоміжними приміщеннями на молочної фермі. Визначити відповідність території та приміщень санітарно - гігієнічним вимогам щодо їх розміщення .Ознайомлення з машинами та обладнанням по переробці та зберіганню молока ,видаленню гною роздачі кормів. Ознайомлення з послідовністю виконання технологічних операцій по доїнню корів. Визначення жиру та білка молока у лабораторних умовах. Бухгалтерський і племінний облік.
2 – день /6 годин/
Ознайомлення з основними виробничими показниками „Лозовенкька” та способами утримання молодняку різних статево –вікових груп. Ознайомлення з літньо – табірним утриманням молодняку та визначити відповідність його технологічним та санітарно –гігієнічним вимогам, а також технологією утримання свиней.
3 – день /6 годин/
Ознайомитися з технологією заготівлі сіна, сінажу, силосу та основними технологічними прийомами щодо розведення та технологією утримання кіз, коней, бройлерів. Відвідування музею диких предків свійських тварин.
4 – день /6 годин/
Ознайомлення з методами запису до державних племінних книг. Ознайомлення з інструментами та обладнанням для штучного осіменіння та взяття промірів великої рогатої худоби. Методичні підходи до визначення стану статевої охоти у корів і телиць. Розробка схеми годівлі телят від народження до 12-18-місячного віку. Відвідування пасіки.
5 – день /6 годин/
Ознайомлення з формами первинного зоотехнічного обліку на тваринницької фермі. /4 год/
Прийняття звітів та проведення заліку./2 год/